Start Na sygnale Mazguła w obronie konstytucji?

Mazguła w obronie konstytucji?

przez Nysa Hot

Mazguła w obronie konstytucji? Wszyscy pytają o cel dzisiejszego happeningu podczas obchodów 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

3 maja to data w kalendarzu kiedy spory polityczne idą na drugi plan. Łączymy się wtedy we wspólnym wspominaniu Polaków walczących i poległych za Ojczyznę, za naszą wolność. Zwykle w zadumie. W Nysie dając czasem pstryczka przeciwnikom politycznym w przemówieniach i to między wierszami. Dziś pułkownik rez. Adam Mazguła zamanifestował swoje poglądy nieco inaczej.

W rocznicę uchwalenia konstytucji nysianie tradycyjnie zebrali się pod pomnikiem Patriotom Polskim, aby złożyć wieńce i kwiaty. Program zakładał tylko jedno przemówienie, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nysie. Paweł Nakonieczny przypomniał historię powstania Konstytucji 3 Maja, znaczenie ustawy zasadniczej dla jej twórców i dla późniejszych dziejów Polski. Kiedy lokalny działacz PiS nawiązał do współczesnej polityki i nawoływał „bądźmy mądrym, dumnym narodem”, przed mównicę wyszedł Adam Mazguła z Konstytucją RP w ręku. Zgromadzeni mogli się tylko domyślać, co miał na myśli i jaki jest cel tego happeningu. Zresztą nie pierwszego w stosunku do przedstawicieli partii rządzącej. Milczący manifest byłego wojskowego wywołał lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

Przewodniczący Rady nie przerwał swojego przemówienia, jedynie poseł Janusz Sanocki głośno zapytał „Czy jest tu lekarz jakiś? W odpowiedzi ktoś z tłumu powiedział „Tak, Miller”, a Mazguła odwrócił się do posła Sanockiego i powiedział „To do pana też panie pośle”. Krewcy politycy na szczęście nie poszli o krok dalej i nie doszło do przerwania obchodów. Na nyshot.pl nie komentujemy wydarzeń politycznych, ale postaramy się za to zapytać osobiście pułkownika rezerwy co dokładnie miał na myśli.

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź