Start Aktualności Mecz przyjaźni w Nysie. Podzamcze wygrało 1:0

Mecz przyjaźni w Nysie. Podzamcze wygrało 1:0

przez Nysa Hot

18 czerwca na boisku przy ul. Brodzińskiego w Nysie zorganizowano kolejny piknik sąsiedzki, który zgromadził rzeszę chętnych do dobrej zabawy. Nie zabrało sportowej rywalizacji i atrakcji dla najmłodszych. Rodzice mogli też zapisać swoje pociechy do szkółki piłkarskiej „Podzamcze Nysa”. Punktem kulminacyjnym wieczoru był mecz Podzamcze Nysa Vs Ukraina.

Piknik po sąsiedzku na Podzamczu

„Haratamy w gałę” – pod takim hasłem zorganizowano kolejną edycję pikniku sąsiedzkiego, którego pomysłodawcą jest radny miejski, Adam Zelent. O godz. 14:00 ruszył II termin naboru do piłkarskiej akademii PODZAMCZE NYSA, dla chłopców i dziewczynek rocznika 2018-2006. Organizatorzy przewidzieli dla licznej widowni mecze pokazowe uczestników AKADEMII w kilku grupach wiekowych: SKRZAT, ŻAK, ORLIK, MŁODZIK i TRAMPKARZ.

W klubie, pod okiem nyskich trenerów obecnie trenuje 85 młodych piłkarzy, którzy tego dnia otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia szkolenia w sezonie 2021/2022. – Na drugi czerwcowy nabór przyszło 40 osób, także jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Adam Zelent. – Zapisy do naszej szkółki wciąż są otwarte.

Podzamcze Nysa 1-0 Ukraina

Największych emocji dostarczył mecz towarzyski drużyny seniorów występujących w klasie A, z reprezentacją UKRAINY stworzonej z mieszkańców Nysy, którzy musieli uciekać przed wojną. – Przyjęliśmy od razu zaproszenie na ten mecz i staraliśmy się dać z siebie wszystko – mówi Oleksander Farus, opiekun zespołu gości. – Było dużo walki i blisko remisu!

Podzamcze z kapitanem Łukaszem Staszyńskim wygrało skromnie 1:0. Warto wspomnieć, że w klubie z Podzamcza od kilku lat regularnie występują piłkarze z UKRAINY, a w obliczu wojny z ROSJĄ, klub chciał w ten sposób wyrazić solidarność z narodem ukraińskim.

Dla dzieci przygotowano m.in. dmuchany zamek, pianę strażacką, tematyczne warsztaty i stanowisko z gadżetami dla kibiców. Zabawę poprowadził DJ Case. – Z pewnością takie wydarzenia potrzebne są nie tylko w centrum miasta, ale także w poszczególnych dzielnicach Nysy – powiedział Rafał Kalota.

Na materiał filmowy z tego wydarzenia zapraszamy do najnowszego odcinka wiadomości Puls Regionu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź