Start Aktualności Metamorfoza pań z Ukrainy. Pomogli uczniowie Budowlanki

Metamorfoza pań z Ukrainy. Pomogli uczniowie Budowlanki

przez Nysa Hot

17 marca szkolną pracownię fryzjerską w popularnej Budowlance odwiedziły panie, które znalazły schronienie przed wojną wraz ze swoimi dziećmi przy Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie. Rodziny przybyły do Nysy z okolic Zaporoża, Czartkowa i Równe.

– Uczniowie technikum usług fryzjerskich oraz Branżowej Szkoły I stopnia kształcący się w zawodzie fryzjera wykonali zabiegi pielęgnacyjne, koloryzację i strzyżenie włosów. Panie wyszły z pracowni fryzjerskiej z nowymi fryzurami, a młodzież z ogromną satysfakcją, że chociaż w ten sposób mogą pomóc uchodźcom w tym trudnym dla nich czasie. Zważywszy na fakt bariery językowej w kontakcie fryzjer-klient, spotkanie to było dla uczniów także świetną okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych oraz interpersonalnych – informuje Technikum Budowlane w Nysie. 

– Szkolna pracownia fryzjerska czeka na kolejnych uchodźców, którzy w najbliższym czasie zechcą skorzystać z umiejętności przyszłych fryzjerów.

Jak informuje placówka, pieczę nad pracą młodzieży pełniła Anna Kalisz, nauczyciel praktycznej nauki zawodu. Szkoła podziękowała także uczniom: Neli Baranowskiej, Martynie Biernat, Aleksandrze Miszkiewicz oraz Marcelowi Skrzęcie za zaangażowanie.

Foto: Technikum Budowlane w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź