Start Hot Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Nocna akcja ratunkowa

Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Nocna akcja ratunkowa

przez Nysa Hot

28-latek stał za barierką mostu i chciał z niego skoczyć. Od tego zamiaru odwiedli go policjanci. Do tych wydarzeń doszło w nocy 20 maja.

-Około godziny 2:00 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że z mostu Długosza nad rzeką Odrą w Kędzierzynie-Koźlu chce skoczyć mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. – informuje opolska Policja.

-Gdy po kilku minutach funkcjonariusze  tam dotarli mężczyzna stał za barierką. Był bardzo pobudzony i krzyczał, żeby nikt się do niego nie zbliżał, bo skoczy. Policjanci  nawiązali z nim rozmowę. Ponad godzinne działania przyniosły oczekiwany rezultat. Funkcjonariusze przekonali 28-latka do zejścia z mostu.

Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

-Przybyła na miejsce załoga pogotowia udzieliła mu pomocy medycznej i  w asyście policjantów przewiozła do szpitala. Po badaniach mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia. – dodają policjanci.

Policja przypomina, że cały czas działa – pod wskazanym linkiem – całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację „Itaka” Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Foto: opolska Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź