Start Hot Mężczyzna chciał wziąć kredyt. Stracił ponad 22 000 złotych

Mężczyzna chciał wziąć kredyt. Stracił ponad 22 000 złotych

przez Nysa Hot

Mieszkaniec powiatu nyskiego chciał dostać kredyt. Szukając sposobu w Internecie, natrafił na oszustów. Stracił ponad 20 000 złotych. 

– Nyska komenda prowadzi czynności w związku ze zgłoszeniem oszustwa. 55-letni mężczyzna chciał uzyskać kredyt w jednym z banków. Z uwagi na brak zdolności kredytowej jego wniosek został odrzucony. Postanowił więc skorzystać z innego źródła pożyczki. Zaczął szukać kredytodawców w Internecie.  Na jednej ze stron znalazł interesującą go ofertę. Skontaktował się z osobą odpowiedzialną, która instruowała go, jak postępować celem uzyskania kredytu – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

– Mężczyzna w trakcie korespondencji z osobą podającą się za pracownika instytucji bankowej otrzymał między innymi umowę z warunkami oraz potwierdzenie ubezpieczenia kredytu. Następnym krokiem po podpisaniu umowy było wpłacenie określonych kwot, celem weryfikacji wiarygodności spłacenia zaciągniętego zadłużenia. Mieszkanie powiatu nyskiego wykonywał przelewy zgodnie z poleceniami. Gdy dokonał wpłaty ponad 22 tys. zł., osoba podająca się za pracownika instytucji bankowej przestała się z nim kontaktować – relacjonuje Rudkowska. 

Pamiętajmy, że ani pracownicy banków, ani policjanci nie dzwonią z pytaniami o stan naszego konta czy zdolność kredytową i nie proszą o podanie danych dostępowych do kont bankowych. Takie dane są poufne i są wyłącznie naszą własnością, dlatego nie musimy ich nikomu podawać!

Foto ilustracyjne: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź