Start Na sygnale Mężczyzna wpadł do wody. Wszedł na lód, by ratować psy

Mężczyzna wpadł do wody. Wszedł na lód, by ratować psy

przez Nysa Hot

Cała sytuacja zakończyła się dobrze, zarówno dla mężczyzny, jak i jego czworonogów. Spacerowicz miał sporo szczęścia, bo nie brakuje podobnych zdarzeń, które kończą się tragicznie.

Wszystko wydarzyło się w ubiegły piątek w okolicy Kozielna w gminie Paczków. Mężczyzna wybrał się na spacer ze swoimi psami. Jak opisuje Nowa Trybuna Opolska w pewnym momencie czworonogi zauważyły dzikie zwierzęta na wyspie znajdującej się na zbiorniku i pobiegły po lodzie w ich kierunku.

Lód jednak załamał się pod czworonogami, które wpadły do wody. Ich właściciel od razu ruszył z pomocą swoim trzem pupilom. Tafla nie wytrzymała ciężaru mężczyzny i ten również wylądował w lodowatej wodzie. Szczęście w nieszczęściu, że w miejscu, w którym załamał się lód było stosunkowo płytko. Mężczyzna był zanurzony w wodzie do pasa, ale nie mógł się wydostać.

Z pomocą ruszyły służby ratunkowe.  Na miejscu zjawili się policjanci, zespół pogotowia ratunkowego, a także strażacy. Ci ostatni wyciągnęli mężczyznę przy pomocy specjalnych sań. Następnie trafił pod opiekę medyków. Psy natomiast nie potrzebowały wsparcia. Same dopłynęły do brzegu.

Pamiętajmy, by w takich sytuacjach nie działać pochopnie. Adrenalina robi swoje, ale warto spróbować zachować zimną głowę i zdać się na pomoc specjalistów. Strażacy w podobnych sytuacjach pomagają także zwierzętom, pod którymi załamał się lód.

Foto ilustracyjne: osp.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź