Start Na sygnale Mężczyzna wyrzucił szczeniaka do kontenera na ubrania

Mężczyzna wyrzucił szczeniaka do kontenera na ubrania

przez Nysa Hot

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zidentyfikowali mężczyznę, który wrzucił pieska do kontenera na używane ubrania. Policjanci przedstawili już 28-latkowi zarzuty. 

Zwierzę znaleziono w poniedziałek. Policjantów zawiadomił przechodzień, który usłyszał odgłosy piszczącego psa. Szczeniak został przekazany przez funkcjonariuszy pod opiekę pracownikom schroniska. Trwały też poszukiwania osoby, która wyrzuciła pieska.

-Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu, którzy pracowali na miejscu  zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop przestępcy. Sprawdzali m.in. monitoringi, przesłuchali świadków, a także weryfikowali informacje, które ukazały się w Internecie. – informuje kędzierzyńska Policja. – Ich praca przyniosła efekty. Jeszcze tego samego dnia ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. 28-latek dla zmylenia organów ścigania złożył zawiadomienie o kradzieży czworonoga, które nie polegało na prawdzie.  Policjanci nie dali się zwieść. Zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu.

28-latek został przesłuchany. Usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu 3 lata więzienia.

Foto: KPP Kędzierzyn Koźle

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź