Start Hot Mężczyzna zachłysnął się wodą i zaczął tonąć

Mężczyzna zachłysnął się wodą i zaczął tonąć

przez Nysa Hot

13 sierpnia policyjni wodniacy podczas patrolu nyskiego jeziora na wysokości miejscowości Głębinów zauważyli tonący skuter wodny oraz dwie osoby znajdujące się w wodzie. Policjanci natychmiast podjęli działania ratunkowe i wciągnęli osoby na pokład łodzi służbowej.

– Do kolejnej niebezpiecznej sytuacji nad wodą doszło 13 sierpnia w rejonie miejscowości Buków. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że topią się dwie osoby. We wskazany rejon natychmiast zostały zadysponowane służby ratunkowe, w tym policyjni wodniacy, WOPR NYSA oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie. Podczas penetracji jeziora zauważono osoby, potrzebujące pomocy, które znajdują się na brzegu. Mundurowi udzielili pierwszej pomocy osobie wyciągniętej z wody – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Jak się okazało, mężczyzna wszedł do wody, aby się ochłodzić. Podczas pływania zachłysnął się wodą i zaczął topić. Na pomoc ruszyły osoby, które z nim przebywały.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez helikopter LPR do nyskiego szpitala.

Foto: KPP w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź