Start Aktualności Mężczyzna zasłabł nad jeziorem

Mężczyzna zasłabł nad jeziorem

przez Nysa Hot

Niecodzienna sytuacja nad nyskim akwenem. Wczoraj ratownicy otrzymali informację o  zasłabnięciu mężczyzny i upadku z betonowej skarpy w rejonie ośrodka PZW. Do zdarzenia doszło około godziny 18.30.

O zdarzeniu poinformowała straż rybacka. Starszy mężczyzna uderzył w betonowy element skarpy na jednym z cypli. Na miejsce szybko dotarli nyscy ratownicy WOPR. Po wstępnym rozpoznaniu i zaopatrzeniu  poszkodowany został zabrany na bazę WOPR Nysa i przekazany pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego w Nysie. – Mężczyzna doznał urazu głowy, miał też problemy sercowe – mówi dla NysaHot dowódca WOPR, Jarosław Białochławek. – Tu prawdopodobnie zawiniło długie przebywanie na słońcu.

Jak mówi dowódca WOPR, im lepsza pogoda, tym więcej niebezpiecznych zdarzeń nad Jeziorem Nyskim. – Jak zawsze przestrzegamy przed brawurą – mówi Jarosław Białochławek. – W ostatnim czasie do najbardziej niebezpiecznych zdarzeń doszło po spożyciu alkoholu. Kilka dnia temu właśnie z tego powodu doszło do wywrotki rowerka wodnego z czterema mężczyznami na pokładzie. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.

fot. WOPR Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź