Start Hot Mężczyzna znalazł na posesji niewybuch z II Wojny Światowej

Mężczyzna znalazł na posesji niewybuch z II Wojny Światowej

przez Nysa Hot

Policja ostrzega, że znaleziska pochodzące z czasów wojennych nadal mogą być niebezpieczne! Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać, odkopywać czy też przenosić. W takich wypadkach należy zawiadomić Policję. Taka właśnie sytuacja miała miejsce wczoraj 27 lutego w miejscowości Bykowice.  

– Na terenie posesji, podczas wykonywania prac remontowych budynku mężczyzna wykopał niewybuch. Mężczyzna od razu zaprzestał wykonywanie prac i poinformował Policję. Wysłany na miejsce policjant określił, że może to być pocisk przeciwlotniczy. Na miejscu z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców podjęto decyzje o ich ewakuacji. Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego.

Telefon do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie – 47 863 52 03 lub 112

Informując Policję należy: :

  • precyzyjnie określić miejsce odnalezienia
  • określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość
  • podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku

Znalezionych niewybuchów kategorycznie nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do miejsc takich jak stawy czy głębokie rowy.

Foto ilustracyjne

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź