Start Hot Miał w domu prawdziwy arsenał. Pod Korfantowem policjanci znaleźli m.in. granaty i materiały wybuchowe

Miał w domu prawdziwy arsenał. Pod Korfantowem policjanci znaleźli m.in. granaty i materiały wybuchowe

przez Nysa Hot

Blisko 35 sztuk różnego rodzaju broni znaleźli policjanci w jednym z domów pod Korfantowem. Właścicielowi tego arsenału grozi 8 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. 

Broni było tak duże, że jej zabezpieczanie trwało dwa dni. O nielegalnym arsenale policjanci dowiedzieli się dzięki działaniom operacyjnym.  W przeszukiwaniu gospodarstwa w gminie Korfantów brał udział przewodnik wraz z psem wyszkolonym do poszukiwania materiałów wybuchowych. 

Na miejsce przybyły także zespoły pirotechników z Katowic i Wrocławia. Dla bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców sąsiednich posesji. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 35 sztuk pistoletów i karabinów, elementy broni, zapalniki i spłonki. Zabezpieczono też granaty i materiały wybuchowe. Jak informuje policja, właściciel tego arsenału nie miał pozwolenia na posiadanie takiej broni. 

Policjanci ustalają także skąd pochodziła broń i w jakim celu została zgromadzona. Niewykluczone, że 61-latek usłyszy kolejne zarzuty. Sprawę bada nyska prokuratura. 

Foto: KPP Nysa

 

Powiązane artykuły

2 komentarze

Maciej 12 września 2020 - 13:32

A to ci zbrojmistrz

Krzysztof 13 września 2020 - 19:02

Musiał ktoś zakapować. Sami by nie znaleźli.

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź