Start Lifestyle Mieszkańcy Nysy oferują sąsiedzką pomoc

Mieszkańcy Nysy oferują sąsiedzką pomoc

przez Nysa Hot
Mieszkańcy Nysy po raz kolejny pokazują, że mają wielkie serca. Ofert pomocy na Facebooku pojawia się coraz więcej. Powód ten sam, co determinuje ostatnio niemal wszystko, koronawirus.
 
Zakupy, wyjścia na spacer z psami, transport do szpitala – m.in. takie oferty pomocy można znaleźć na facebookowej grupie „pomocna dłoń”. Mieszkańcy regionu w ten sposób chcą pomóc tym, którzy sami nie mogą wyjść z domu. I tak robiąc sobie zakupy lub swoim najbliższym mogą pomóc sąsiadom. Internauci informują do jakiego regionu Nysy lub jej okolic są w stanie dotrzeć. Z każdą godziną pojawią się coraz więcej chętnych.
 
Osoby starsze nie zawsze korzystają z portali społecznościowych, dlatego każdy z nas może zaoferować seniorom z naszej ulicy pomoc lub poinformować o osobach, które są w stanie ich wesprzeć. Dzięki inicjatywie starsi mieszkańcy gminy nie muszą wychodzić z domów lub korzystać z komunikacji miejskiej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź