Start Na sygnale Mieszkańcy Nysy sprytniejsi od oszustów

Mieszkańcy Nysy sprytniejsi od oszustów

przez Nysa Hot
Policja nigdy nie dzwoni prosząc o przekazanie pieniędzy. Wiedzą o tym mieszkańcy Nysy, którzy nie dali się wczoraj okraść ze swoich oszczędności. 

We wtorek, trzech mieszkańców Nysy otrzymało telefon od oszustów podających się za funkcjonariuszy Policji lub CBŚ. Osoby, które miały stać się potencjalnymi ofiarami, nie dały się jednak nabrać. Natychmiast o aktywności przestępców w naszym mieście zostali poinformowani mundurowi.
W naszym regionie nie raz dochodziło do oszustw, w których seniorzy tracili oszczędności swojego życia. Mimo licznych apeli, przestępcy wymyślają nowe metody na przywłaszczenie sobie czyjejś własności. Dlatego tak ważne jest ostrzeganie naszych najbliższych oraz sąsiadów.
Bardzo często oszuści wywierają presje czasu na swoich ofiarach. Istotne jest to, aby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, skontaktować się z Policją, by m.in. potwierdzić tożsamość osób do nas dzwoniących. Funkcjonariusze przypominają jednak, że nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie, ani nie proszą o przekazanie pieniędzy. Gdy otrzymamy podejrzany telefon, najlepiej od razu się rozłączyć. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź