Start Hot Mieszkańcy powiatu oszukani na 320 000 złotych!

Mieszkańcy powiatu oszukani na 320 000 złotych!

przez Nysa Hot

W miniony weekend oszuści nie odpuścili. Trójka mieszkańców powiatu nyskiego straciła blisko 320 tysięcy złotych. Osoby te zostały oszukane metodą „na wypadek”.

Razem z nyską Policją apelujemy o ostrożność i rozmowę ze swoimi bliskimi.

Jak się chronić?

  • ·         Zweryfikuj tożsamość: Zadaj pytanie, które tylko prawdziwy wnuk lub wnuczka byłby w stanie odpowiedzieć. Może to być szczegół z dzieciństwa czy rodzinnego wydarzenia.
  • ·         Nie udzielaj informacji personalnych przez telefon: Nie podawaj danych osobowych ani informacji finansowych w odpowiedzi na niespodziewane połączenia.
  • ·         Potwierdź informacje: Skontaktuj się z rodziną, aby sprawdzić, czy rzeczywiście miała miejsce jakaś sytuacja nagłej potrzeby finansowej.
  • ·         Ostrożność z bankami: Banki nigdy nie proszą o poufne dane przez telefon. Upewnij się, że rozmawiasz z prawdziwym pracownikiem banku, jeśli dzwonią do Ciebie z prośbą o informacje.

– Oszustwa na Wnuczka, na wypadek, na pracownika banku to podstępna praktyka wykorzystująca zaufanie i dobroć osób starszych. Dbaj o swoje bezpieczeństwo, niezależnie od tego, jak wiarygodnie brzmiący jest apel o pomoc. Zawsze warto zweryfikować tożsamość i informacje, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania finansowe na rzecz osoby podającej się za członka Twojej rodziny. Pamiętaj, że rozwaga może uchronić Cię przed niebezpiecznymi konsekwencjami oszustw – podkreśla st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Foto ilustracyjne:Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź