Start Aktualności Mieszkańcy protestują przeciwko biogazowni (OZE)

Mieszkańcy protestują przeciwko biogazowni (OZE)

przez Nysa Hot
Biogazownia obok Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami? Przeciwko takiej inwestycji protestują mieszkańcy Domaszkowic i sąsiednich sołectw. W czwartek o godzinie 14.00 protesty zapowiedziano przed nyskim magistratem.

Sprzeciw przeciwko nowej inwestycji

22 maja o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Domaszkowicach odbędzie się spotkanie zaniepokojonych mieszkańców z Wiceburmistrzem Nysy. Wszystko na skutek wniosku spółki BZK Energy, która wystąpiła do Burmistrza Nysy o wydanie decyzji środowiskowej na budowę biogazowni rolniczej, niespełna kilometr od zabudowań. Zdaniem mieszkańców m.in. Domaszkowic, Kubic i Niwnicy, to kolejna inwestycja, obok chlewni i wysypiska, która może negatywnie oddziaływać na środowisko przyrodnicze w najbliższym sąsiedztwie. Instalacja OZE może wpływać również na wartość nieruchomości (obszar inwestycji to około 3 hektary).
Mieszkańcy swoje uwagi do wniosku inwestora mogą składać do 30 maja br. i są oburzeni, że o potencjalnej budowie OZE dowiedzieli się bardzo późno. Złożone uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Burmistrza Nysy przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Władze miasta czekają także na opinie  Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu i nyskiego Sanepidu.
Protestujący mieszkańcy wciąż zbierają podpisy pod petycją przeciwko budowie biogazowni. Może okazać się to jedynym sposobem na zmianę planów inwestora, który działkę przy wysypisku zakupił od prywatnej osoby.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź