Start Aktualności Mieszkańcy Prudnika dostaną maseczki

Mieszkańcy Prudnika dostaną maseczki

przez Nysa Hot
Pracownicy prudnickiego magistratu pakują maseczki dla mieszkańców. Sala obrad pełna jest gotowych środków ochrony osobistej.
 
Od przyszłego czwartku (16.04) obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Zanim jednak wprowadzono kolejne obostrzenia, o maseczkach dla każdego mieszkańca pomyślała Gmina Prudnik. Pod koniec przyszłego tygodnia do wszystkich mieszkańców ma trafić pakiet. Zawiera on dwie maseczki wielorazowego użytku oraz ulotkę z instrukcją obsługi.
 
W produkcję pakietów zaangażowani są urzędnicy, którzy w godzinach pracy pakują maseczki. Tylko wczoraj do mieszkańców trafiło pierwszych tysiąc sztuk. O podobnej akcji w Otmuchowie pisaliśmy przedwczoraj (zobacz).
 
O tworzeniu maseczek wiedzą także mieszkańcy Niwnicy. W szycie środków ochrony osobistej zaangażowali się pracownicy oraz rodzice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Po otrzymaniu materiału w ruch poszły maszyny do szycia. Dzięki temu maseczki trafiły do Domu Opieki Społecznej w Kopernikach, Hospicjum w Nysie, Szpitala w Nysie, Komisariatu Policji w Nysie, Funkcjonariuszy stacjonujących na granicy z Czechami, Szpitala Polsko – Amerykańskiego i Kliniki Serca w Nysie oraz przychodni Onkovit i poradni laryngologicznej w Nysie.
 
fot. Gmina Prudnik

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź