Start Lifestyle Mieszkańcy szyją maseczki dla policjantów

Mieszkańcy szyją maseczki dla policjantów

przez Nysa Hot
Jak nie marnować czasu siedząc w domu? Wiedzą o tym mieszkańcy regionu, którzy wyciągnęli z szaf maszyny do szycia i każdego dnia produkują maseczki. 
 
Mieszkańcy Nysy i okolic siedzą w domach i… szyją maseczki. Kto ma w domu maszynę do szycia, czy chociaż igłę i nitkę pomaga jak może. Efekty prac można obserwować na facebook’owej grupie ,,Pomocna Dłoń”. Od kilku tygodni, dzień w dzień, chętni do pomocy wymieniają się informacjami o technice szycia, a także prezentują swoje środki ochrony osobistej wykonane w warunkach domowych. 
 
Maseczki są następnie przekazywane do służb, które codziennie narażone są na zakażenie COVID-19. Mowa tutaj o szpitalach, laboratoriach, ale nie tylko. Ostatnio, spore wyposażenie w środki ochrony osobistej otrzymali od mieszkańców także nyscy policjanci. 
 
– Policjanci z Nysy składają serdeczne podziękowania za wsparcie, które w stanie epidemii jest szczególnie dla nas ważne. W codziennej służbie policjanci podejmując interwencje muszą być wyposażeni w środki ochronne. To dla nas priorytet, który cały czas realizujemy. – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nysie.
 
Przyłączyć się do szycia maseczek może każdy. Na grupie ,,Pomocna dłoń” mieszkańcy oferują także pomoc w zrobieniu zakupów, czy wyprowadzeniu psów na spacer. 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź