Start Na sygnale Mieszkanka Gminy Nysa powstrzymała kierowcę przed jazdą na ‘’podwójnym gazie’’

Mieszkanka Gminy Nysa powstrzymała kierowcę przed jazdą na ‘’podwójnym gazie’’

przez Nysa Hot

Pijany kierowca już stracił prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mówi do 2 lat więzienia. 

3 promile alkoholu – tyle w organizmie miał 52-letni kierowca osobowego citroena, który chciał kontynuować jazdę. Przeszkodziła mu w tym mieszkanka Gminy Nysa, która o nietrzeźwym kierującym powiadomiła dyżurnego Policji.  Kobieta zgłosiła, że sposób w jaki kierujący poruszał się po drodze, wzbudził jej podejrzenie. Kiedy siedzący za kierownicą mężczyzna, zaparkował swój samochód, kobieta nie pozostała obojętna i podeszła do pojazdu. Wtedy też potwierdziły się jej przypuszczenia. Na miejsce natychmiast pojechał patrol z nyskiej drogówki.

Badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez funkcjonariuszy, wykazało w organizmie 52-letniego kierowcy blisko 3 promile alkoholu. Mieszkaniec Powiatu Nyskiego stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz wysoka grzywna. Teraz 52 – latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź