Start Porady i zdrowie Miliard na fotowoltaikę

Miliard na fotowoltaikę

przez Nysa Hot

Na przełomie sierpnia i września rusza rządowy program „Mój prąd”. Już dziś warto sprawdzić jego szczegóły. Budżet programu to miliard złotych.

Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych. Program ogłoszony przed miesiącem przez premiera Morawieckiego skierowany jest wyłącznie do gospodarstw domowych, które mogą dostać do 5 tys. dofinansowania do zrealizowanej inwestycji. Co ciekawe, zwrot kosztów dostaniemy nie tylko za fotowoltaikę, ale też wiatrak, czy przydomową biogazownię. 

Ważne jest to, że Ministerstwo bardzo uprościło zasady i jako udokumentowanie zakupy instalacji OZE wystarczy faktura rozliczeniowa od wykonawcy i zaświadczenie lub kopia umowy o wykonaniu instalacji. Z takimi dokumentami będziemy musieli udać się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oprócz tego wydane środki podatnik będzie mógł odpisać od podstawy opodatkowania w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź