Start Aktualności Miller pokonuje Palimąkę! Poseł pokieruje PO w powiecie

Miller pokonuje Palimąkę! Poseł pokieruje PO w powiecie

Rajmund Miller szefem PO w powiecie

przez Nysa Hot

Faworyci przegrywają czasami nie tylko w sporcie. Jeszcze kilka godzin temu Daniel Palimąka sprawiał wrażenie pewnego swojego zwycięstwa w wyborach na szefa struktur PO w powiecie nyskim. Musiał jednak przełknąć gorycz porażki.

„Stara gwardia” w partii wciąż ma się dobrze, co udowodniły dzisiejsze wybory. Jak pisaliśmy kilkanaście dni temu, szanse obu kandydatów były wyrównane, choć z każdym dniem dochodziły głosy o rosnącym poparciu dla Palimąki

Być może był to efekt ostrej kampanii PR-owej, którą w mediach społecznościowych przypuścił wicedyrektor gabinetu marszałka województwa opolskiego.

Powiatową Platformą Obywatelską pokieruje jednak poseł Rajmund Miller. Przypomnijmy, że miał w ogóle nie startować w tych wyborach. Pierwotnie z Palimąką miał zmierzyć się Bogusław Wierdak. Ostatecznie jednak zrezygnował na rzecz Millera. Dzisiejsze wybory pokazały, że był to dobry ruch. Daniel Palimąka na gorąco skomentował wyniki na swoim profilu facebookowym.

– Gratuluję Posełowi Rajmundowi Millerowi wygranej na przewodniczącego PO w powiecie. Dziękuję wszystkim którzy oddali na mnie glos a było ich o 2 mniej. Te wybory pokazały że PO w powiecie nyskim jest silna i że wiele przed nami.

Nie da się uniknąć wrażenia, że Daniel Palimąka robi dobrą minę do złej gry. W polityce jednak trzeba pamiętać o dyplomacji, z czego radny powiatowy doskonale zdaje sobie sprawę.

O tym czy PO postawiła na właściwego konia, okaże się w ciągu najbliższych dwóch lat. Przed nami wybory parlamentarne i samorządowe. W powiecie nyskim Platforma bardzo straciła w ostatnich latach na rzecz Prawa i Sprawiedliwości. To PiS wygrywał ostatnie wybory w dawnym przecież bastionie PO.

Czy pod wodzą nyskiego posła partii uda się odzyskać część elektoratu? Czasu nie ma wiele, bo machina wyborcza ruszy mocno zapewne już na wiosnę przyszłego roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź