Start Lifestyle Mini zoo w Nysie z nowymi uroczymi mieszkańcami!

Mini zoo w Nysie z nowymi uroczymi mieszkańcami!

przez Nysa Hot

Mini zoo przy ul. Mickiewicza w Nysie z coraz większą liczbą podopicznym. Pod koniec ubiegłego roku na świat przyszły dwa baranki.

– 28 grudnia 2021 r. urodziły się dwa baranki – bliźniaki, owce kameruńskie. Co ciekawe odznaczają się niespotykaną w tym gatunku maścią – ubarwieniem, są kolorowe. Od stycznia wypuszczamy je na wybieg, lubią biegać po świeżym powietrzu i trawie, podobnie jak świnki wietnamskie. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza naszych najmłodszych, których uśmiech na twarzy jest dla nas największą nagrodą – informuje ROD Mickiewicza w Nysie.

Zarząd ROD apeluje także, by nie wrzucać jedzenia dla zwierząt na ziemię, w błoto.

– (…) to marnotrawienie jedzenia, zwierzęta nie lubią jeść z błotem, a my to musimy sprzątać! Można je karmić z ręki małymi kawałkami (jabłka, marchew i inne owoce proszę pokroić ma małe kawałki) i podawać zwierzętom. Nadwyżkę jedzenia proszę złożyć do pojemnika przed budynkiem – biurem ROD. Jeszcze jedna uwaga – nasze zwierzęta nie jedzą owoców cytrusowych i papryki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Foto: ROD Mickiewicza w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź