Start Aktualności Minii zoo w Otmuchowie

Minii zoo w Otmuchowie

przez Nysa Hot

Otmuchów od kilku lat ma już park z dinozaurami, a od niedawna mieszkańcy tego miasta mogą też podziwiać podopiecznych minii zoo. Urocze zwierzęta możemy spotkać na Placu Partnerstwa.

Plac Partnerstwa to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Otmuchowa. Można się tam zrelaksować, odpocząć czy pospacerować. Organizowane są również różnego typu festyny i imprezy miejskie. A ostatnio miejsce wzbogaciło się o kolejną atrakcję. Powstało tam bowiem mini zoo. Na razie na Placu Partnerstwa mieszkają kucyki i kozy. – Lokalizacja została wybrana ze względu na bliskość szkół i przedszkoli – tłumaczy Burmistrz Jan Woźniak. – To dobra inwestycja, teraz trzeba tylko doglądać, aby zwierzakom żyło się dobrze.

Z czasem mają się pojawić kolejne zwierzęta, wśród nich m.in. urocze alpaki. Wybierając się do mini-zoo nie sposób nie spotkać wodnego ptactwa nad pobliskim sztucznym stawie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź