Start Sport Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender 2018

Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender 2018

przez Nysa Hot

Kolejna gratka dla miłośników sportów wodnych. Już 24 sierpnia na Jeziorze Nyskim zostanie rozegrana V edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie Latający Holender. Sponsorem tytularnym jest Bioagra.

Podczas trzydniowych zmagań ponad dwadzieścia czołowych załóg z Polski, Czech, Niemiec i Węgier rozegra 10 wyścigów, które wyłonią zwycięzców. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Regatowe klasy Latający Holender. Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o godz. 15:00 na terenie Klubu Żeglarskiego Nysa. Zapraszamy do kibicowania.

Latający Holender to olimpijska klasa jachtu otwarto-pokładowego z dwuosobową załogą. Nazwa jachtu zaczerpnięta jest z legendy o Latającym Holendrze. FD jest klasą wymagającą bardzo dobrego zgrania załogi oraz precyzyjnego prowadzenia. Żeglowanie na Latającym Holendrze dostarcza sporej dawki emocji ponieważ duża powierzchnia ożaglowania powoduje że są to jachty bardzo szybkie – zwrotne, wymagają od załogi doskonałego zgrania i bardzo wysokich umiejętności.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź