Start Edukacja Mitsubishi Electric rozpoczyna współpracę z PWSZ w Nysie

Mitsubishi Electric rozpoczyna współpracę z PWSZ w Nysie

przez Nysa Hot

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała umowę o współpracy z Mitsubishi Electric. Umowa dotyczy realizacji wspólnych prac na rzecz doskonalenia procesu kształcenia oraz prowadzenia wspólnych badań i projektów w obszarze rozwoju nowoczesnych technologii.

W uroczystym podpisaniu umowy w Sali Senatu uczestniczyli: ze strony Mitsubishi Electric przedstawiciele oddziału krakowskiego firmy, Łukasz Sendecki – Marketing and Technical Support Deputy Manager i Jacek Taczała – Automotive Business Development Manager oraz ze strony PWSZ w Nysie, prof. Przemysław Malinowski – Rektor PWSZ w Nysie, dr inż. Piotr Chwastyk – Dyrektor Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie, dr inż. Jacek Tomasiak – Dyrektor Centrum Badawczo-Edukacyjnego Zrównoważonego Rozwoju PWSZ w Nysie.

Mitsubishi Electric to światowy lider w produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego zapewniającego niezawodne rozwiązania wspierające rozwój nowych technologii. Dzięki posiadaniu własnych licznych ośrodków badawczo-rozwojowych firma Mitsubishi Electric efektywnie rozwija rozwiązania dla Przemysłu 4.0, którego celem jest pełna automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja produkcji. Rozwiązania oferowane przez Mitsubishi Electric w dziedzinie elektroniki, komunikacji cyfrowej, przetwarzania i analizy danych, przetwarzania danych przestrzennych, mechatroniki i technologii optymalizacyjnych przyczyniają się do rozwoju wielu branż światowego przemysłu.

Idea zrównoważonego rozwoju została zawarta w strategii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Dotyczy to zarówno promowania zrównoważonego rozwoju w społeczeństwie oraz poszerzania programów nauczania o jej elementy, jak i dostosowania Uczelni do funkcjonowania zgodnie z jej zasadami. Wdrożenie certyfikowanych systemów zarządzania jakością, środowiskiem i energia są podstawą do dalszych działań.

Uczelnia w Nysie poszerzyła ofertę edukacyjną o studia magisterskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, którego absolwenci otrzymają wiedzę i umiejętności praktyczne między innymi w zakresie wykorzystania nowoczesnych źródeł energii odnawialnych oraz projektowania i zarządzania procesami dla gospodarki obiegu zamkniętego. Kolejnym krokiem do realizacji celów strategicznych jest utworzenie Centrum Badawczo-Edukacyjnego Zrównoważonego Rozwoju, w którym będą podejmowane badania naukowe i prace wdrożeniowe w zakresie nowoczesnych technologii. W tym zakresie niezbędna jest współpraca z firmami, które nastawione są na innowacyjne rozwiązania w obszarach wykorzystania energii odnawialnej, gospodarki obiegu zamkniętego, automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji produkcji. Ostatnio podpisane umowy z firmą Mitsubishi Electric czy firmą Umicore, która specjalizuje się w produkcji komponentów do baterii, mają duże znaczenie dla przyszłych planów i zamierzeń, jakie wyznaczyła sobie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.

Poczynione kroki są również ważnymi elementami podpisanej przez Rektora PWSZ w Nysie w 2019 roku Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, która oprócz zrównoważonego rozwoju zakłada także promowanie etyki zawodowej i odpowiedzialności biznesu dla rozwiązywania istotnych problemów społecznych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź