Start Aktualności Młoda kobieta ukradła seniorce 3000 złotych

Młoda kobieta ukradła seniorce 3000 złotych

przez Nysa Hot

Niestety, nawet w dobie pandemii, oszuści nie próżnują i wciąż szukają nowych patentów na łatwy zarobek naszym kosztem. Policjanci apelują o ostrożność i o to, by uczulać na zagrożenia zwłaszcza naszych seniorów.

-29 października, po godzinie 13:00 do drzwi jednej z mieszkanek Kędzierzyna-Koźla zapukała kobieta w wieku około 30-lat. Nieznajoma poprosiła właścicielkę mieszkania o szklankę wody. 76-latka okazując dobre serce wpuściła ją do środka. Gdy kobieta wyszła, seniorka zorientowała się, że została okradziona. Pokrzywdzona straciła 3 000 złotych. – informuje opolska Policja.

Policjanci proszą, by dużo rozmawiać ze starszymi osobami i namawiać je by stosowały zasadę ograniczonego zaufania. Pod żadnym pozorem nie powinny wpuszczać obcych osób do swojego mieszkania, a jeżeli coś wzbudzi ich podejrzenia i niepokój, powinny od razu skontaktować się z policją.

Foto: opolska Policja 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź