Start Inwestycje Młyn? Będzie wielki!

Młyn? Będzie wielki!

przez Nysa Hot

Rewitalizacja Wielkiego Młyna stworzy przestrzeń unikalną w tkance miasta i przywróci życie w zapomnianym budynku w śródmieściu Nysy. Roboty rozbiórkowe na terenie zabytkowego kompleksu ruszą już na wiosnę.

Istniejąca forma budynku jak i dawna funkcja zostaną uhonorowane przez zachowanie elewacji obiektu będącego pod ochroną konserwatorską, ale także przez wiele detali i rozwiązań architektonicznych dodających całemu założeniu przemysłowy, acz nowoczesny i ludzki wymiar. Projekt zakłada symboliczne odtworzenie, w formie fontanny, przebiegu odnogi rzeki, która to płynąc przez budynek napędzała koła młyńskie. Fontanna będzie główną atrakcją na ogólnodostępnym placu miejskim.

Rewitalizacja Wielkiego Młyna to również nowe funkcje. Parter przeznaczony będzie na funkcje usługowe, takie jak sala konferencyjna z ekspozycją muzealną, lokale usługowe i restaurację z tarasami ukierunkowanymi widokowo na rzekę i ogród. Kondygnacje powyżej parteru przeznaczone będą na luksusowe apartamenty z widokiem na rzekę. Północna część założenia stanowi natomiast przestrzeń zieloną, w formie ogrodu angielskiego, wolną od zgiełku miasta, a jednocześnie będącą w jego najbliższym sąsiedztwie. Wielki Młyn w Nysie dostaje właśnie nowe życie.

 

wizualizacje: grebski.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź