Start Aktualności Mniejsza kaucja za mieszkania przy Franciszkańskiej – nabór trwa do końca roku

Mniejsza kaucja za mieszkania przy Franciszkańskiej – nabór trwa do końca roku

przez Nysa Hot

Wymarzony prezent na święta? Własne cztery kąty. Nyski magistrat zachęca do składania wniosków o mieszkania z zasobu gminy. Aby otrzymać mieszkanie w 2021r., wniosek trzeba złożyć do końca tego roku. Przypomnijmy, że już wiosną Agencja Rozwoju Nysy odda do użytku blisko 100 nowych mieszkań przy ul. Franciszkańskiej. 

– Oddamy do dyspozycji mieszkania, wraz z całą infrastrukturę, a więc parkingami, a także pięknym placem zabaw – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

W każdym bloku będzie winda, a na osiedlu nie zabraknie nowocześnie zaprojektowanej zieleni. Osoby ubiegające się o mieszkanie muszą spełniać  kryteria, określone przez nyskich radnych. Chodzi m.in dochód (dla gospodarstwa 1-osobowego – do 2.700 zł/na osobę; dla rodziny – do 2.400 zł/na osobę), a także warunki mieszkaniowe. Przewidywany czynsz wyniesie ok. 14 zł. za metr kwadratowy. Co ważne, zmieniła się stawka kaucji.

– Kaucja (wpłata jednorazowa wymagana przed zamieszkaniem) wynosi 6 miesięczny czynsz czyli w przypadku mieszkania 50 metrowego wyniesie ok. 4 tys. złotych. – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. – W związku z tym, że mieszkania są budowane w ramach filaru społecznego „mieszkania plus” ich wykup przez okres pierwszych 15 lat nie jest możliwy.

Zobacz szczegóły – Mieszkania komunalne – Franciszkańska – Gmina Nysa

DEDYKOWANA INFOLINIA 77 40 80 618

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź