Start Aktualności Mniejsze natężenie ruchu kołowego wokół zakładu produkcji etanolu w Goświnowicach

Mniejsze natężenie ruchu kołowego wokół zakładu produkcji etanolu w Goświnowicach

Bioagra wdrożyła kolejny projekt inwestycyjny

przez Nysa Hot
Pan Kukurydza, jak co roku, życzy Wesołych Świąt kierowcom przejeżdżającym obok Zakładu Produkcji Etanolu. W tym roku świąteczny akcent umieszczono też na elektronicznych tablicach nowego systemu logistycznego, który zmniejszył natężenie ruchu pojazdów wokół firmy.

Nowy system logistyczny w Bioagrze

Od paru lat Bioagra rozświetla Zakład Produkcji Etanolu okolicznościowymi iluminacjami, pozdrawiając lokalną społeczność i podróżującym obwodnicą Nysy. Świąteczne życzenia w imieniu spółki składa Pan Kukurydza, który w tym roku pojawił się dodatkowo na tablicach informacyjnych nowego systemu logistycznego.
– To nasze autorskie rozwiązanie, które usprawniło ruch pojazdów wokół firmy, o co prosiła nas społeczność lokalna. Zniknęły praktycznie kolejki pojazdów z ziarnem, które ustawiały się w trakcie żniw kukurydzy na drodze dojazdowej do zakładu – mówi rzecznik Bioagra S.A., Mirosław Obarski.
Nowy system logistyczny znacząco poprawił też warunki pracy kierowców i rolników dostarczających kukurydzę do produkcji. Inwestycja w system objęła stworzenie rozbudowanej części informatycznej, która steruje ruchem pojazdów oraz szereg modyfikacji infrastrukturalnych. Uruchomiono np. dodatkowy wjazd do zakładu, dobudowano fragment drogi i zmodyfikowano parking dla ciężarówek. Łączny koszt rozwiązania to ponad 5 mln zł.
Udoskonalenie procesu przyjmowania ziarna i odbioru produktów gotowych wprowadzono pomimo licznych utrudnień, wynikających z kolejnego już roku funkcjonowania spółki w realiach pandemii koronawirusa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź