Start Aktualności Modułowa hala pod wynajem będzie gotowa w grudniu

Modułowa hala pod wynajem będzie gotowa w grudniu

Inwestycja WSSE w Nysie na półmetku

przez Nysa Hot

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Radzikowicach trwa budowa modułowej hali przemysłowej. Inwestycja realizowana jest z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcieliby wynająć taki obiekt. Zostanie on oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Hala pod wynajem przy zakładzie Umciore

Powstająca w Nysie hala jest realizowana w ramach programu budowy nowych obiektów przemysłowo-magazynowych. Wbicie łopaty pod inwestycję miało miejsce w lutym bieżącego roku. Dziś jest już zamknięta kubatura i trwają prace m.in. przy wykańczaniu biur i pomieszczeń socjalnych. Hala liczyć będzie ponad 6 000 metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt powstaje na blisko trzy hektarowej działce w pobliżu wciąż rozbudowywanego zakładu Umicore.

Jak mówi Wiceminister Obrony Narodowej, Marcin Ociepa – zakończenie tej inwestycji pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu nyskiego i okolic. Jego zdaniem nie należy inwestować jedynie w duże aglomeracje miejskie. Te mniejsze również zasługują na szansę.

Dzięki tego typu działaniom i inwestycjom możemy odwracać negatywne trendy lokalizowania firm jedynie wokół wielkich aglomeracji. Te działania dają szanse na zrównoważony rozwój, a ja wierzę w Nysę i w całą Opolszczyznę. Nasz region zasługuje na jak największy wzrost gospodarczy, na jak najwięcej dobrych jakościowych miejsc pracy, a Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna pozwala nam urzeczywistnić tę wiarę – mówi Poseł Ziemi Opolskiej, Marcin Ociepa

Koszt inwestycji to ponad 26 milionów złotych. WSSE posiada w swojej ofercie podobne gotowe hale przemysłowe pod wynajem lub leasing. Bliźniacze do tej budowanej w Nysie powstają w Brzegu, Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i Ząbkowicach Śląskich.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź