Start Aktualności MZK ogranicza kursy. Sprawdź, gdzie dojedziesz

MZK ogranicza kursy. Sprawdź, gdzie dojedziesz

przez Nysa Hot
W celu zmniejszenia zagrożenia rozprzestrzeniania się koronowirusa zarząd MZK zadecydował o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów. Niektóre linie są zawieszone, inne ograniczone. 
 
Według zaleceń, mieszkańcy powinni korzystać z transportu publicznego tylko w sytuacjach, które tego wymagają. Zamiast jednak do autobusów, czy pociągów warto przesiąść się do samochodów. Jeśli jednak musimy pilnie skorzystać z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji, powinniśmy się zapoznać z ograniczeniami w kursach. 
 
Jak informuje spółka, zawieszone zostały wszystkie kursy linii nr 14 oraz kursy niedzielne. Natomiast linie nr 2 i 7 zostały ograniczone.  Mieszkańcy Kępnicy nie wsiądą już do autobusów z przystanku Kepnica Pętla III, który został zawieszony. Należy zapoznać się także ze zmianami w rozkładzie jazdy linii nr 6, 1 i 4. Szczegółowy plan jazdy autobusów na stronie MZK.
 
Co więcej, autobusy są regularnie dezynfekowane, ozonowane oraz naświetlane lampą UV. Niemożliwy jest zakup biletów u kierowców autobusów oraz wsiadanie do komunikacji miejskiej przednimi drzwiami. Przy kierujących zostały utworzone strefy bezpieczeństwa odgradzające kierowców od pasażerów. Aktualnie spółka prowadzi monitoring napełnienia pasażerów w autobusach, co może skutkować dalszymi ograniczeniami w kursów w dni robocze i soboty na pozostałych liniach. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź