Start Aktualności MZK za darmo. Sprawdź, kto może skorzystać

MZK za darmo. Sprawdź, kto może skorzystać

22 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu

przez Nysa Hot

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, 22 września w Nysie ponownie będzie obchodzony Europejski Dzień Bez Samochodu.

Darmowy kursy autobusów w Nysie

Z tej okazji  kierowcy będą mogli skorzystać z darmowego przejazdu.  – Oczywiście za okazaniem prawa jazdy kategorii B i dowodu rejestracyjnego z ważnym przeglądem – zaznacza Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie, Piotr Janczar. – To zasady określone przez Radę Miejską w Nysie. Zapraszamy do przesiadki do autobusów miejskich.

Przy okazji przypominamy, że w Nysie od kilku miesięcy między ul. Kolejową, a Piłsudskiego kursują darmowe autobusy elektryczne linii E. MZK w Nysie przymierza się do zakupu kolejnych kilku elektryków. To jednak uzależnione jest od kondycji finansowej spółki i dofinansowania zadania z budżetu miasta. Spółka będzie starać się również o środki z Unii Europejskiej. Podobnie wygląda sprawa z zakupem nowych tablic informacyjnych, jak te działające przy linii E. Tablice zsynchronizowane są z autobusami, dzięki czemu pasażer wie dokładnie za ile przyjedzie dany pojazd. Tablice zdały swój egzamin, a pasażerowie proszą o rozszerzenie na kolejne przystanki. – Tablice są drogie, ale warto zamontować ja choćby na kilku kolejnych ulicach, jak Bramy Grodkowskiej, Mickiewicza, czy też przy B. Krzywoustego – wylicza Prezes MZK.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź