Start Aktualności Na cmentarzu pojawi się kolumbarium

Na cmentarzu pojawi się kolumbarium

przez Nysa Hot

Choć pomysł nie jest nowy, wreszcie pojawiło się światełko w tunelu. Na nyskich cmentarzach zainstalowane będą kolumbaria na urny z prochami. Inwestycję zrealizuje spółka komunalna EKOM.

W Nysie stanie kolumbarium

Są w Opolu, są w Prudniku i wielu największych nekropoliach. Teraz mają stanąć także w Nysie. Rada Miejska przeznaczyła 10 tys. zł. na dokumentację projektową. Pierwsza elegancka ściana na urny będzie zainstalowana na cmentarzu Złotogłowickim. Dzięki temu sam pochówek będzie tańszy. Gmina z kolei zaoszczędzi na dokupywaniu terenu pod rozbudowę nekropolii. Pomysł taki przestawił przed dwoma laty radny Zdzisław Konik. Jego zdaniem kolumbarium rozwiązuje problemy z utrzymaniem grobów, zwłaszcza jak rodzina zmarłego nie mieszka już w Nysie.

Kolumbarium na dwóch nekropoliach

Drugie kolumbarium stanie na cmentarzu przy ul. Mieczysława I, gdzie trwa remont kaplicy. Po renowacji ścian i zmianie wystroju, miejsca ma zyskać jeszcze bardziej podniosły charakter. Jak mówią pracownicy Ekomu, o kolumbarium pytają sami odwiedzający cmentarze. Wiele osób chce wykupić miejsce na zapas, aby po śmierci nie obarczać bliskich wszystkimi sprawami związanymi z pochówkiem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź