Start Aktualności Na co Marszałek wydał kasę?

Na co Marszałek wydał kasę?

przez Nysa Hot

Znamy projekty na które Marszałek przeznaczy środki unijne. Ponad 30 milionów trafi do 17 samorządów. Co nas czeka nowego?

Powiat Kluczborski postawił na wsparcie innowacyjności MŚP. Blisko 900 tys. na ten cel nie powala, ale na pewno to dobry początek. Prószków za nieco ponad 2 miliony złotych chce zwiększyć zasięg systemu segregacji odpadów na terenie swojej gminy. To jedna z największych kwot dofinansowania w tym rozdaniu unijnych środków. Podobny zakres mają projekty przedstawione przez Gminy Turawa, Dobrodzień, Komprachcice i Branice, których władze chcą wybudować punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Widać jak na dłoni, że samorządowcy na poważnie zaczęli podchodzić do tego tematu.

W sumie marszałek wręczył 23 umowy na łączną kwotę dofinansowania 31 milionów 699 tysięcy złotych. Całkowita wartość tych umów przekracza  43,4 miliona złotych. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie zarząd województwa podzielił również środki na wsparcie firm w zdobywaniu nowych rynków oraz wskazał beneficjentów kolejnych projektów dotyczących zwiększenia efektywności energetycznej.

fot. Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź