Start Hot Na co zostanie przeznaczone prawie 12 mln złotych?

Na co zostanie przeznaczone prawie 12 mln złotych?

przez Nysa Hot
Dobre wiadomości dla Nysy przywiózł poseł Kamil Bortniczuk. Nysa za swoją aktywność inwestycyjną otrzyma blisko 12 milionów na kontynuację i rozpoczęcie nowych inwestycji. Jest szansa, że druga część remontu Rynku rozpocznie się jednak w tym roku, jak pierwotnie planowano.

Dodatkowo, między przedszkolem nr 10, a szkołą podstawową nr 10 powstanie kolejny żłobek. Wszystko dzięki środkom z Funduszu Inwestycji Samorządowych, realizowanego w ramach Tarczy Antykryzysowej.
To są pieniądze, które możemy wydatkować nawet przez kolejne trzy lata. To jest też duży plus tego wsparcia ze strony Rządu, ponieważ nie musimy wydawać w ciągu jednego roku kalendarzowego. Mamy swój plan. Konsekwentnie będziemy go realizować. Natomiast priorytetem są dzieciaki i nowe mieszkania.
– mówi Burmistrz  Nysy, Kordian Kolbiarz
Projekty są już gotowe. Budowa żłobka mogłaby rozpocząć się chociażby na wiosnę. Politycy widzą w otrzymanych funduszach szanse na poprawę życia w Nysie.
My mówiliśmy i w czasie kampanii wyborczej i w czasie poprzedniej kadencji Sejmu i samorządu, o tym że bardzo ważne jest, aby Gmina Nysa prowadząc tak bardzo intensywną politykę inwestycyjną, przy jednoczesnej inwestycji prywatnej, tej bardzo dużej, największej w ostatnich dziesięcioleciach, historii – firma Umicore – mogła mieć możliwości finansowania inwestycji związanych z poprawą jakości życia. Wszystko po to, żeby miasto Nysa kiedy już będzie miastem ponownie uprzemysłowionym, bogatym w miejsca pracy, było też miastem dobrym do dobrego życia, do wychowywania dzieci, do tworzenia tutaj rodzin i osiedlania się na stałe. Te pieniądze na pewno w tym pomogą
– tłumaczy poseł Kamil Bortniczuk
Pieniądze z Tarczy dla Samorządów otrzymały także inne miasta na Opolszczyźnie. Otmuchów zastał wsparty kwotą prawie 1,5 mln złotych, Głuchołazy 1,7 mln złotych, Paczków prawie 1 mln złotych, a Kamiennik, Korfantów, Łambinowiece i Pakosławice dostaną po 500 tysięcy złotych.
fot. nysa.eu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź