Start Aktualności Na jakie awarie narażone są wózki paletowe?

Na jakie awarie narażone są wózki paletowe?

przez Nysa Hot

Wózki paletowe to sprzęt, który jak wszystkie inne maszyny, narażony jest na awarie. Jakim uszkodzeniom ulegają popularne paleciaki? Kiedy można poradzić sobie z problemem samemu, a kiedy niezbędny będzie serwis paleciaków? Sprawdźmy!

Rodzaj wózka widłowego, a awarie

Warto zacząć od tego, że istnieją różnego rodzaju wózki widłowe. Najprostsze w budowie są urządzenia ręczne. W ich przypadku nie istnieje zbyt wiele części, które mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego też jeśli chodzi o wózki ręczne, serwis paleciaków nie jest potrzebny zbyt często. Co innego wózki mechaniczne – one wymagają regularnych przeglądów, a często też przeprowadzania skomplikowanych napraw.

Wózki mechaniczne to pojazdy elektryczne lub spalinowe. Posiadają one wiele podzespołów, podobnych do tych obecnych w samochodach. Mowa tutaj choćby o silniku czy układzie napędowym. Każdy element wyposażenia jest częścią eksploatacyjną, a więc prędzej czy później ulega awarii. Wtedy w zasadzie zawsze niezbędny jest serwis paleciaków. Wymiana podzespołów wymaga fachowej wiedzy i dużej ostrożności.

Serwis paleciaków a awaria układu podnoszącego

Zadaniem wózka paletowego jest podniesienie palety i jej transport. Aby to było możliwe, mechanizm podnoszący musi być w pełni sprawny. Oczywiście czasami ulega on awariom. Jeśli mechanizm nie działa, najprawdopodobniej doszło do awarii siłownika. Jeśli straci on szczelność, dochodzi do wycieku oleju oraz spadku ciśnienia powietrza. Tym samym siłownik nie jest w stanie podnieść ciężaru. Naprawa jest w takim przypadku prosta – wystarczy wymienić siłownik.

Przy odrobinie znajomości budowy wózka widłowego często możliwa jest samodzielna wymiana. Niemniej jednak mimo wszystko zalecamy zlecenie jej profesjonalistom. Kolejny problem, który pojawia się dosyć często, to wygięcie lub inne uszkodzenie wideł. W takim przypadku pozostaje już tylko serwis paleciaków. Naprawa wideł wymaga wiedzy, doświadczenia i przede wszystkim specjalistycznego sprzętu.

Dowiedz się więcej: serwis paleciaków Warszawa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź