Start Aktualności Na starym cmentarzu ma powstać Park Pamięci

Na starym cmentarzu ma powstać Park Pamięci

przez Nysa Hot

W 2015 r. z inicjatywy Burmistrza Gminy Paczków Artura Rolki przy współpracy z Politechniką Opolską została opracowana koncepcja odbudowy kościoła pw. Bożego Ciała oraz zagospodarowania terenu byłego cmentarza w Paczkowie na „Park Pamięci”. 

Koncepcja zakładała wyremontowanie i odbudowę kościoła z przywróceniem im funkcji sakralnych oraz oddanie pamięci mieszkańcom Gminy Paczków, którzy zostali pochowani na „starym cmentarzu do 1945 r.”.

W ramach koncepcji zostały zaprojektowane tablice pamięci, utworzenie alejek z miejscami do odpoczynku, ławki, oświetlenie terenu i obiektu sakralnego oraz wygrodzenie ówczesnych miejsc pochówku i zabezpieczenie przed dalszą  degradacją.

W związku z powyższym Gmina Paczków zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie  w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w celu przygotowania kompleksowego projektu i uzyskania pozwolenia na budowę.

W przypadku otrzymania dofinansowania prace nad projektem budowlanym rozpoczną się w 2024 r.

Foto: Gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź