Start Aktualności Nabożeństwo online w Twoim domu

Nabożeństwo online w Twoim domu

przez Nysa Hot
Czy bezpiecznie jest iść do kościoła w stanie epidemii? Zdania są podzielone. Ci którzy zdecydują się pozostać w domach mają szeroki wybór transmisji. 
 
Wciąż obowiązują ograniczenia w liczbie osób przebywających w sklepach, czy w kościele. Może się to jednak zmienić, bo w niedzielę w świątyniach przebywać będzie mogło już nie 5, a nawet 50 osób. Wierni jednak nie muszą wychodzić z domów, a ze swoim kościołem mogą połączyć się przez internet. Zachęcają do tego duchowni oraz politycy.
 
Należy wziąć pod uwagę, że w Polsce wciąć obowiązuje stan epidemii, a wychodzić z domu można jedynie w pilnych przypadkach. Wiele nabożeństw online można odtworzyć o każdej porze. To oznacza, że msze możemy dostosować do swojego planu dnia. Transmisje z nabożeństw transmitują m.in. takie strony jak:
 

Franciszkanie Nysa

 
Msze transmitowane są także przez telewizję. Pozostanie w domu daje jeszcze inne możliwości. Dzięki udostępnionej liście przez Episkopat wierni mogą być wirtualnie obecni na mszy nawet na drugim końcu Polski. Na stronie dostępne są także transmisje dróg krzyżowych, gorzkich żali, różańców oraz rekolekcji.  

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź