Start Aktualności Naczyniówka wraca do Nysy?!

Naczyniówka wraca do Nysy?!

przez Nysa Hot

Już jutro możemy usłyszeć znakomite wieści w sprawie nyskiej „naczyniówki”. Konferencję prasową właśnie na środę zwołała wicewojewoda Violetta Porowska.

Przed dwoma tygodniami Porowska poinformowała mieszkańców naszego powiatu o zniesieniu limitów na kilka kluczowych dla pacjentów świadczeń. Wicewojewoda pytana o klinikę serca nie powiedziała wprost, czy zostanie przywrócona, ale oznajmiła, że już niedługo wróci z jeszcze lepszą nowiną. Wszystko wskazuje na to, że 14 sierpnia w obecności dyrektora opolskiego NFZ Roberta Bryka ogłoszony zostanie nowy kontrakt na funkcjonowanie kliniki w ramach nyskiego szpitala. Podczas konferencji prasowej obecny będzie również poseł na Sejm RP Kamil Bortniczuk.

Przez zamknięcie jedynego w regionie oddziału chirurgii naczyniowej, pacjenci musieli szukać pomocy w innych regionach kraju. Petycje mieszkańców Nysy, apele lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej oraz mediacja nowych władz powiatu wreszcie przyniosą skutek. W kasie opolskiego NFZ pojawiły się wolne środki, a klinika może wznowić pracę jeszcze w tym kwartale. Czekamy na jutro na potwierdzenie tej doskonałej informacji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź