Start Polecamy w regionie Nadciąga Napoleon

Nadciąga Napoleon

przez Nysa Hot

Słychać już tupot kopyt. Z kilka krajów Europy do Nysy nadciągają armie rekonstruktorów, by wziąć udział w wielkiej bitwie o Twierdzę Nysa. Dla sympatyków militariów i rekonstrukcji historycznych to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na Starym Kontynencie.

Tegoroczne Dni Twierdzy Nysa zaplanowano w ostatni weekend lipca. Jak zawsze nie zabraknie nowych akcentów, uatrakcyjniających wydarzenie. W piątek (26.07) w Muzeum Powiatowym będziemy świadkami inscenizacji powstania Mazurka Dąbrowskiego. Dzień później warto z bliska zobaczyć musztrę paradną na nowym pięknym placu przy Wieży Ziębickiej. Kiedy część wojska rozejdzie się do obozu w Forcie II, inni zadbają o świetną rozrywkę jaką będzie bitwa morska nad Błękitną Zatoką. To o 16.00, a 2 godziny później punkt kulminacyjny Dni Twierdzy Nysa, wielka bitwa o Nysę. Całość zwieńczą nocne manewry ogniowe. Będzie wystrzałowo!

fot. Andrzej Babiński

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź