Start Aktualności Najciekawsze oferty z urzędu pracy w Nysie

Najciekawsze oferty z urzędu pracy w Nysie

przez Nysa Hot

Poszukiwania zatrudnienia często wymagają cierpliwości i zaangażowania. Czy można przyspieszyć ten proces? Praca w Nysie będzie na wyciągnięcie ręki, jeśli skupisz się na wakatach w zawodach, w których najbardziej brakuje chętnych do pracy. Co więcej, skup się na rzetelnych źródłach ogłoszeń. Gdy chodzi o pracę – Nysa i okolice, oferty znajdziesz na stronie Powiatowego Urzędu Pracy oraz na portalach ogłoszeniowych. Jakie ogłoszenia dostępne są w nyskim PUP? Sprawdź, które zawody gwarantują szybkie znalezienie pracy.

Dlaczego warto szukać pracy z powiatowym urzędem pracy?

Urzędy Pracy w całej Polsce realizują programy, których celem jest aktywizacja zawodowa i wsparcie osób poszukujących zatrudnienia. Prowadzone działania przybierają różne formy – to kursy i szkolenia, dzięki którym praca w Nysie jest bardziej dostępna, poradnictwo zawodowe, dofinansowania do prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz oferty pracy Nysa od sprawdzonych pracodawców.

Korzystając ze wsparcia PUP, masz dwie opcje: możesz zarejestrować się jako osoba bezrobotna lub jako osoba poszukująca pracy. W pierwszym przypadku nabywasz prawo do ubezpieczenia i zyskujesz dostęp do różnych form wsparcia uzależnionych od ustalonego profilu pomocy. Jako poszukujący zatrudnienia możesz liczyć na zamknięte oferty pracy w Nysie. Są to stanowiska przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób zarejestrowanych w urzędzie.

Urząd Pracy w Nysie – kogo szukają pracodawcy?

„Praca Nysa jedna zmiana” czy “praca dodatkowa Nysa” to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł w sieci związanych z zatrudnieniem w tym mieście. Ogłoszenia od pracodawców są jednak bardzo różnorodne i znacząco wykraczają poza te zagadnienia. Obecnie na stronie PUP w Nysie dostępnych jest kilkadziesiąt ofert dla pracowników z powiatu nyskiego.

Wśród nich są stanowiska związane z oświatą (psycholog szkolny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel doradztwa zawodowego, nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel geografii), handlem (sprzedawca, pracownik piekarni), w gastronomii (kucharz, kelner, pomoc kuchenna), budownictwem (cieśla budowlany, monter konstrukcji stalowych, murarz, robotnik budowlany). Na powyższych posadach możesz liczyć na umowy o pracę i przejrzyste warunki zatrudnienia – dokładnie przeczytaj opisy stanowisk.

PUP Nysa praca czeka także na asystenta rodziny, kierowcy samochodu ciężarowego i autobusu, stróża nocnego, mechanika maszyn produkcyjnych, recepcjonisty czy traktorzysty. Skierowane do siebie ogłoszenia znajdzie zarówno pracownik fizyczny (pracownik gospodarczy, pracownik ogólnobudowlany, pracownik utrzymania czystości), jak i specjalista (młodszy specjalista ds. kontroli jakości, specjalista ds. kadr, technolog spawania).

Prognoza zapotrzebowania na pracowników

Barometr Zawodów opublikował coroczne prognozy dotyczące krajowego rynku pracy. Zgodnie z wynikami badania w 2023 roku ogłoszenia typu „praca Nysa i okolice” kierowane będą przede wszystkim do osób wykonujących tzw. zawody deficytowe w tej okolicy. Są to profesje, w których brakuje odpowiedniej liczby kandydatów ze względu na trudne warunki pracy albo brak odpowiednich uprawnień i niespełnianie wymogów, jakie stawiają pracodawcy.

Deficyt poszukujących pracy kandydatów sprawia, że wolne stanowiska w bieżącym roku łatwo znajdziesz w zawodach związanych z:

  • oświatą (przedszkola, nauczanie wczesnoszkolne, praktyczna nauka zawodu, przedmioty ogólnokształcące, przedmioty zawodowe, szkoły specjalne i oddziały integracyjne);
  • ochroną zdrowia (diagności laboratoryjni medyczni, lekarze, pielęgniarki i położne);
  • handlem i gastronomią (kelnerzy i barmani, kierownicy sprzedaży, kucharze, pomoce kuchenne, sprzedawcy i kasjerzy);
  • branżą budowlaną (brukarze, dekarze, kierownicy budowy, monterzy instalacji budowlanych, murarze, operatorzy sprzętu do robót ziemnych, robotnicy budowlani).

Na zatrudnienie mogą liczyć też między innymi kierowcy autobusów i kierowcy samochodów ciężarowych, fryzjerzy, graficy komputerowi, magazynierzy, ogrodnicy i sadownicy, opiekunowie osób starszych, psycholodzy, samodzielni księgowi oraz spedytorzy i logistycy. W okresie letnim dostępna będzie również w Nysie i okolicy praca sezonowa.

Według prognozy problemy ze znalezieniem zatrudnienia będą mieć z kolei przedstawiciele trzech zawodów. Praca w Nysie będzie najtrudniej dostępna dla ekonomistów, pracowników administracyjnych i biurowych oraz specjalistów technologii żywności i żywienia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź