Start sport Najlepsze siatkarki w kraju ponownie w Nysie!

Najlepsze siatkarki w kraju ponownie w Nysie!

przez Nysa Hot

Po raz piąty z rzędu turniej finałowy o TAURON Puchar Polski kobiet w siatkówce odbędzie się w Nysie. Wydarzenie z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w Hali Nysa w dniach 26-27 marca 2022 r.

Uczestników turnieju finałowego poznamy jeszcze w lutym po meczach ćwierćfinałowych. 23 lutego LOS Nowy Dwór Mazowiecki podejmie E.LECLERC MOYA Radomkę Radom, dzień później Developres Bella Dolina Rzeszów zmierzy się z UNI Opole, a Grot Budowlani Łódź z BKS Bostik Bielsko-Biała, natomiast 27 lutego obrończynie trofeum z Grupy Azoty Chemika Police podejmą IŁ Capitals Legionovię Legionowo. Zwycięzcy tych meczów pod koniec marca zaprezentują się kibicom w kochającej siatkówkę Nysie.

–  Kolejny raz cztery najmocniejsze drużyny TAURON Pucharu Polski Kobiet przyjadą do Nysy, gdzie w tutejszej pięknej hali powalczą o to bardzo prestiżowe trofeum. Cieszę się, że mimo wygaśnięcia poprzedniej umowy udało nam się porozumieć i znów któraś z naszych świetnych drużyn podniesie w górę TAURON Puchar Polski w hali Nysa. Zawsze w Nysie czujemy się bardzo dobrze, bo Nysa to miasto, które oddycha siatkówką – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Nowa umowa zawarta między PLS S.A., a Gminą Nysa obejmuje dwa turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski Kobiet – w 2022 oraz 2023 roku.

Po raz pierwszy turniej finałowy Pucharu Polski kobiet odbył się w Nysie w 2018 roku, gdy w finale Grot Budowlani Łódź pokonali ŁKS Commercecon 3:0. Trzy kolejne nyskie finały wygrała drużyna Grupy Azoty Chemika Police, pokonując najpierw dwa razy Developres Rzeszów, a przed rokiem Grota Budowlanych Łódź.

– Nysa, jak było już powiedziane wcześniej, rzeczywiście siatkówką oddycha. I wcale nie są to słowa na wyrost. Do tej pory królowała u nas siatkówka męska, ale od 2018 roku kibice pasjonują się też zmaganiami pań. Od początku turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Kobiet cieszy się u nas bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy – To już tradycja, że co roku przyjeżdżają do nas najlepsze siatkarki w kraju. Czekamy na kolejny turniej i równie wielkie emocje jak podczas wcześniejszych zmagań. W Hali Nysa na pewno znów nie zabraknie żywiołowego dopingu.

O wydarzeniu mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź