Start Lifestyle Najlepszy biegacz górski na świecie odwiedził Głuchołazy!

Najlepszy biegacz górski na świecie odwiedził Głuchołazy!

przez Nysa Hot

Na zaproszenie Burmistrza, do rodzinnych Głuchołaz przyjechał najlepszy na świecie biegacz górski – Bartłomiej Przedwojewski. Sportowiec specjalizuje się w biegach długich. W 2011 wraz z kolegami z reprezentacji sięgnął po srebrny medal mistrzostw świata w biegach górskich. W ubiegłym roku Polak zwyciężył w prestiżowych zawodach Golden Trail Championship.

Polak najlepszy na świecie

-Nasz rodak wygrał w niesamowitym stylu, dwukrotnie zwyciężając etapy, a dwukrotnie zajmując drugie miejsce. Bartek zostawił za swoimi plecami legendy światowych biegów górskich, a jego zwycięstwo jest najlepszym wynikiem Polaka w całej historii tej dyscypliny. – informuje portal treningbiegacza.pl.

Dodajmy, że Polak wygrał najlepiej obsadzone zawody w całej historii biegów górskich. Nasz Mistrz za swoje wybitne osiągnięcia sportowe został nagrodzony przez Burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego.

-Spotkanie było także okazją do rozmów na temat promocji Gminy Głuchołazy przez Bartka Przedwojewskiego oraz możliwości organizacji wydarzeń sportowych z udziałem najlepszego biegacza górskiego na świecie – informuje Gmina Głuchołazy.

Bartek Przedwojewski jest głuchołazianinem. To w naszym regionie zaczynał swoją wielką karierą. Obecnie mieszka we Wrocławiu.

-Rozmawialiśmy z burmistrzem o tym, co możemy zrobić dla mieszkańców, jakie atrakcje biegowe możemy dla nich przygotować. Burmistrz jest otwarty na wszelkie propozycje, co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że mieszkańcy Głuchołaz będą zadowoleni z tych atrakcji. – powiedział po spotkaniu Bartek Przedwojewski. – Chciałbym podziękować także Gminie Głuchołazy za wsparcie finansowe.

Z uwagi na pandemię COVID-19 i obowiązujące obostrzenia nie udało się zorganizować otwartego spotkania oraz treningu z mistrzem. Gmina Głuchołazy planuje jednak takie wydarzenie w niedalekiej przyszłości.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź