Start Sport Najpierw siatkarki, później siatkarze

Najpierw siatkarki, później siatkarze

przez Nysa Hot

To będzie długi sportowy weekend, na jaki fani siatkówki czekali od dawna. Od piątku, w Hali Nysa wielkie emocje związane z turniejem finałowym o Puchar Polski z udziałem 4 najlepszych kobiecych drużyn w Polsce. Natomiast w poniedziałek Stal wkroczy w decydującą fazę sezonu.

Preludium do tych wydarzeń będzie otwarty trening z udziałem legend polskiej siatkówki. 8 marca w akcji zobaczymy medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Na parkiet Hali Nysa wybiegną Paweł Zagumny, Dorota Świeniewicz i Magdalena Śliwa, którzy poprowadzą zajęcia z dzieciakami. Dzień później do akcji wkroczą najlepsze siatkarki, by stoczyć bój o Puchar Polski. Tym razem do najlepszej czwórki awansowały Chemik Police, Grot Budowlani Łódź, ŁKS Commercecon Łódź i Developres SkyRes Rzeszów. Niewykluczone więc, że w niedzielnym finale znów obejrzymy derby Łodzi. Rok temu triumfowały siatkarki Grotu Budowlanych.

Nie ma co ukrywać, że nasze serca zabiją mocniej w poniedziałek, gdy rozpocznie się decydująca faza rozgrywek siatkarzy. Stalowcy w I rundzie play-off trafili na Gwardię Wrocław. Rywale z Dolnego Śląska mają nad naszymi siatkarzami psychologiczną przewagę, po ostatnim spotkaniu w Hali Orbita. Wtedy Gwardia wręcz zdemolowała nasz zespół, gładko wygrywając w trzech setach. Nie ma co ukrywać, ze teraz liczymy na podobny wynik, tyle, że w drugą stronę. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w Nysie (11 i 12 marca). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Kibice powinni więc zarezerwować czas w swoim kalendarzu. To będzie niezwykle intensywny tydzień dla fanów siatkówki. Areną wszystkich wydarzeń będzie Hala Nysa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź