Start Na sygnale Napad na jubilera w biały dzień. Zatrzymano podejrzanych

Napad na jubilera w biały dzień. Zatrzymano podejrzanych

przez Nysa Hot

Nyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w napadzie na salon jubilerski przy ul. Prudnickiej. Przypomnijmy – do zdarzenia doszło 12 stycznia o godz. 14.40. Mężczyzna przebrany za listonosza napadł na salon jubilerski na ul. Prudnickiej.

Właściciel nie dał jednak za wygraną i zaczął gonić złodzieja, który wbiegł w podwórko przy ul. Prudnickiej. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. W jej ferworze rabuś upuścił część zrabowanej biżuterii i uciekł. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu miejskiego.

To właśnie nagranie pozwoliło ustalić tożsamość mężczyzny, podejrzanego o napad. W jego samochodzie znaleziono charakterystyczną kurtkę użytą w trakcie napadu. W tej sprawie zatrzymano też dwie kolejne osoby. Wszyscy są dobrze znani policji. Wobec dwóch mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy, trzeci podejrzany będzie pod policyjnym dozorem.

Na razie nie znamy jeszcze szczegółów tej sprawy. Zdaniem prokuratury mężczyźni mieli wspólnie opracować plan kradzieży. Całej trójce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź