Start Aktualności Napad na jubilera w Nysie. Jaki zapadnie wyrok?

Napad na jubilera w Nysie. Jaki zapadnie wyrok?

przez Nysa Hot

Ruszył proces w sprawie napadu na jubilera w Nysie. Przypomnijmy – do zdarzenia doszło 12 stycznia o godz. 14.40. Mężczyzna przebrany za listonosza napadł na salon jubilerski na ul. Prudnickiej.

Właściciel nie dał jednak za wygraną i zaczął gonić złodzieja, który wbiegł w podwórko przy ul. Prudnickiej. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. W jej ferworze rabuś upuścił część zrabowanej biżuterii i uciekł. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu miejskiego.

To właśnie nagranie pozwoliło ustalić tożsamość mężczyzny, podejrzanego o napad. W jego samochodzie znaleziono charakterystyczną kurtkę użytą w trakcie napadu. W tej sprawie zatrzymano też trzy kolejne osoby. Wszyscy są dobrze znani policji.

Zdaniem prokuratury mężczyźni mieli wspólnie opracować plan kradzieży. W czasie przesłuchań i na samej już rozprawie oskarżeni de facto przyznali się do udziału w kradzieży, ale też umniejszają swoją rolę w całym zdarzeniu i nie przyznają się do autorstwa pomysłu z napadem.

Kolejna rozprawa odbędzie się 15 lipca. Wtedy też może już zapaść wyrok w tej sprawie. Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź