Start Hot Napad na Kościuszki. Sprawcy pobili i okradli mężczyznę

Napad na Kościuszki. Sprawcy pobili i okradli mężczyznę

przez Nysa Hot

Do tego zdarzenia doszło 14 czerwca. Trzech napastników, dwóch mężczyzn i kobieta wtargnęli do mieszkania ofiary na ul. Kościuszki. Mężczyzna został pobity i okradziony.

Sprawczyni tego czynu znała ofiarę; to była partnerka poszkodowanego. Jak relacjonowała w trakcie zeznań, motywem napaści miała być chęć „finansowego rozliczenia się z byłym partnerem”. Rzekomo mężczyzna miał być jej winny pieniądze.

Sprawcy spowodowali straty szacowane na kwotę około 7 000 złotych. Napastnicy pobili ofiarę m.in. doniczką na kwiaty, powodując rany tłuczone głowy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

– Prokurator zastosował wobec całej trójki wolnościowe środki zapobiegawcze; tj. dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym, zakazem wzajemnych kontaktów, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 50 m oraz zakazem opuszczania kraju – mówi prok. Stanisław Bar, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Pobity mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź