Start Aktualności Natychmiastowa pomoc dla nyskich pogorzelców

Natychmiastowa pomoc dla nyskich pogorzelców

przez Nysa Hot
Strażacy ewakuowali mieszkańców, którzy z powodu rozprzestrzeniającego się dymu, nie byli w stanie opuścić budynku. Największe straty poniosła rodzina, w której mieszkaniu wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło wczoraj.

Ogień strawił cały ich dobytek, a dym przedostał się także do innych lokali budynku. Po opanowaniu pożaru przez Straż Pożarną, pozostało zniszczone mieszkanie i duże wsparcie sąsiadów i wolontariuszy. Mieszkańcy nie czekali długo, by pomóc trzyosobowej rodzinie mieszkającej przy ulicy Zwycięstwa.
Rodzina ma już zapewnione m.in. meble kuchenne oraz 50 litrów farby do malowania pomieszczeń. Grupa ,,Pomocna Dłoń” organizuje kolejną pomoc. Wesprzeć rodzinę, w tak trudnej sytuacji, może każdy. Obecnie potrzebę są ubrania dla ojca, 17 – letniego syna i 80 – letniej babci.
Ruszyła zbiórka ubrań męskich w rozmiarze XXL, M, S, a także damskich w rozmiarze 44 na wzrost 155 cm. Przyda się także męskie obuwie w rozmiarze 43/44 i 45/46. Dary można dostarczyć do salonu Sugar Babie przy ulicy Tkackiej 7/2 u w piątek w godzinach 9:00 – 13:00.
Sztab sąsiadów pomaga także w sprzątaniu lokalu, tak aby jak najszybciej przystąpić do remontu. Jak powiedział nam poszkodowany w pożarze mężczyzna – potrzeby są ogromne, od materiałów budowlanych, po środki czystości i wspomniane ubrania.
fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź