Start Aktualności Nawałnica uszkodziła drzewa i poszycie dachu

Nawałnica uszkodziła drzewa i poszycie dachu

przez Nysa Hot

Poniedziałek nie był spokojny dla mieszkańców naszego powiatu. Nad regionem przeszła gwałtowna burza. Strażacy i druhowie mieli pełne ręce roboty. Pracowicie było m.in. w gminach Korfantów i Łambinowice. 

-W poniedziałek (21.06) nasza jednostka od godziny 16 do 21 podejmowała działania związane z usuwaniem skutków nawałnicy jaka przeszła przez część gminy Korfantów i Łambinowic. Działania prowadzone były na DW 407 na odcinku Włodary – Kuropas (powalone konary drzew, droga zablokowana), działania z jednostką Osp KSRG Korfantów. – informuje OSP Włodary. 

-W drodze powrotnej do remizy dyspozycja na trasę Włodary – Jasienica Dolna oraz droga przy stacji PKP (powalone konary drzew, pęknięty pień drzewa, działania z jednostkami Osp KSRG Korfantów i Jasienica Dolna. Po powrocie pod remizę dyspozycja do miejscowości Kuropas (uszkodzone poszycie dachu domu jednorodzinnego oraz budynku gospodarczego), działania z jednostką JRG Nysa, Osp KSRG Korfantów. – relacjonują druhowie z Włodar.

Inne jednostki prowadziły równocześnie działania w miejscowościach Rynarcice, Puszyna, Kuropas, na trasie Korfantów-Stara Jamka.

Jak prognozują synoptycy, kolejne dni również mogą być niespokojne. Po bardzo upalnym weekendzie mogą nas czekać gwałtowne burze i nawałnice.

Foto: OSP Włodary

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź