Start Aktualności NDK gotowe na szczepienia. Można się już rejestrować

NDK gotowe na szczepienia. Można się już rejestrować

przez Nysa Hot

Od przyszłego tygodnia w Nyskim Domu Kultury rozpoczną się szczepienia przeciw covid-19. Na początek odpowiedzialne za szczepienia Centrum Badań Psychologicznych Persona będzie miało do dyspozycji szczepionki firmy Pfizer.

W Nysie rusza drugi punkt szczepień masowych

PSM w Nyskim Domu Kultury uzyskał wszystkie zgody od NFZ na szczepienia. Jak tylko dotrą dostawy szczepionek, będzie można je rozpocząć. Zapotrzebowanie w Nysie podobnie jak w innych rejonach kraju jest wciąż bardzo duże.

Gabinety są już przygotowane, podobnie jak wykwalifikowana kadra. Spokojnie czekamy na pierwsze dostawy – mówi dla NysaHot właścicielka firmy Persona, Aleksandra Mac.

Na pierwszy rzut trafi kilkaset dawek szczepionek. Potencjał punktu przy ul. Wałowej szacowany jest na 400-800 dawek dziennie. Wszystko zatem zależy od harmonogramu dostaw z ministerstwa. Co istotne, Persona ma do dyspozycji własną dedykowaną linię telefoniczną do rejestracji pacjentów chętnych na szczepienia. Zapisy trwają pod numerem telefonu 791 601 866.

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania ze szczepień indywidualnych. Niedługo mają ruszyć również szczepienia organizowane w dużych zakładach pracy. 11 maja pierwszą dawką zaszczepią się m.in. pracownicy Starostwa Powiatowego w Nysie. Podobne działania rozważa Urząd Miejski w Nysie.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź