Start Aktualności NDK zaprasza na „Morowe Panny”

NDK zaprasza na „Morowe Panny”

przez Nysa Hot
1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie. W tym roku mija 78 lat od tamtych wydarzeń. Nyski Dom Kultury zaprasza na koncert „Morowe Panny” .

Wydarzenie odbędzie się 31 lipca 2022 r. o godzinie 20:00, który odbędzie się w Bastionie św. Jadwigi (ul. Piastowska 19).

Koncert „Morowe Panny” odwołuje się do historii kobiet – bohaterek Powstania Warszawskiego. To opowieść młodych dziewczyn i kobiet, rezolutnych bohaterek powstania, które śpiewają historię tamtych dni z perspektywy ich kobiecej codzienności, zwyczajnych zdarzeń, dziewczęcych smutków. O walce, ale tez życiu codziennym w okupowanym kraju, miłościach, rozterkach i odwadze opowie koncert „Morowe Panny” w aranżacji Nyskiego Studia Piosenki.

Nyskie Studio Piosenki zagra ten koncert również w Opolu, w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki 1 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź